dom
 ° Forum ° Odpowiedz ° Rejestracja ° Szukaj °

Zobacz: / Budujemy - archiwum / cena za tynki maszynowe
Autor Wiadomo¶ć
amir

Posted: 15 Lip 2010 20:36:58



Jestem po tynkach
robota wykonana wzorowo ciezko sie doczepic do czegokolwiek, gladzi nie ma
potrebny klasc

jedna pierdola, to ze w lazience gniazdka przy lutrze niesymetrycznie, ale
to sobie sam poprawie 5min roboty

cena ustalona za 1m
przy gipsowychto

23zl sciany
25zl sufity
przy standardowym zuzyciu tynku
(nie wiem jakim)


ceny bez vat jak to zazwyczaj :)

(mniej wiecej to standard na allegro mozna znalezc taniej do 3zl za metr,
ale wolalem ekipe zaufana i w 100% pewna, zreszta jestem bardzo zadowolony,
pytam z ciekawosci)


+piwnica cementowo wapienna troszke ( drozej nie wiem o ile)
dom mniej wiecej 10m x 10m

sciany jak na wiekszosci budow troszke krzywe
w granicach rozsadku

czy jak ustalaliscie cene od 1m2 to wychodzilo zuzycie materialu duzo wiecej
Wam?
wiem, ze to zalezy od tego jak proste sa sciany, ale pytam czy
komys cena wyszla ustalana z tynkarzami od1m2?

pozdrawiam
Amir





montemax

Posted: 16 Lip 2010 07:21:40



23zl sciany
25zl sufity

Czesc.
Ale te ceny to z materialem wykonawcy ?
Pozdrawiam






Lagod

Posted: 16 Lip 2010 07:35:24



cena ustalona za 1m
przy gipsowychto

23zl sciany
25zl sufity
przy standardowym zuzyciu tynku


Oby jak najwięcej takich postów.
Pytane to co montemax.





Amir

Posted: 16 Lip 2010 08:33:14




Czesc.
Ale te ceny to z materialem wykonawcy ?
Pozdrawiam



tak






Amir

Posted: 16 Lip 2010 08:34:35




cena ustalona za 1m
przy gipsowychto

23zl sciany
25zl sufity
przy standardowym zuzyciu tynku


Oby jak najwięcej takich postów.
Pytane to co montemax.

tak, wydawało sie to logiczne :), dlatego nie pisałem

byłoby to zdecydowanie za drogo






Lagod

Posted: 16 Lip 2010 08:58:08



cena ustalona za 1m
przy gipsowychto

23zl sciany
25zl sufity
przy standardowym zuzyciu tynku


Oby jak najwięcej takich postów.
Pytane to co montemax.

tak, wydawało sie to logiczne :), dlatego nie pisałem

A jaki tynk, lekki, czy ciężki? (np. Knaufa MP75 czy 75L ?)
Bo te lekkie s± tańsze (i bardziej miękkie).





Jarek P.

Posted: 16 Lip 2010 10:03:21



Jestem po tynkach

Ja też. Robione dwa miesi±ce temu, cementowo wapienne, ale nakładane
agregatem, były to tynki "Elix" - po wyschnięciu białe i gladziutkie,
w moim odczuciu w niczym nie ustępuj± gipsowym bij±c je jednocze¶nie
na głowę wła¶ciwo¶ciami. Ich faktura jest delikatnie chropowata, ale
jest to jedynie nieznaczna różnica w porównaniu z gipsowymi,
absolutnie nie ma potrzeby nakładania na nie gładzi gipsowej.

Cena (robocizna plus materiał plus wszelkie dodatki jak narożniki czy
listwy wykończeniowe przy oknach) - 29zł/m2

J.




montemax

Posted: 16 Lip 2010 17:03:48



A ja pytałem o cene dla tego, ze mam oferte 17zl metr kwadratowy plus do
tego moj material. Widzialem wczesniejsza robote ekipy i wlasnie jak pisze
Jarek P. bez potrzeby dodatkowej obrobki ;-) Zobaczymy jak zrobia u mnie.






Jarek P.

Posted: 16 Lip 2010 18:58:43





A ja pytałem o cene dla tego, ze mam oferte 17zl metr kwadratowy plus do
tego moj material. Widzialem wczesniejsza robote ekipy i wlasnie jak pisze
Jarek P. bez potrzeby dodatkowej obrobki ;-) Zobaczymy jak zrobia u mnie.


17zł za sam± robociznę to chyba strasznie drogo...

J.





montemax

Posted: 16 Lip 2010 20:08:33




17zł za sam± robociznę to chyba strasznie drogo...

J.

No wlasnie tez mi sie tak wydaje. Bede sie targowal, jak nie oni to znajda
sie inni.






Jarek P.

Posted: 16 Lip 2010 20:36:12





No wlasnie tez mi sie tak wydaje. Bede sie targowal, jak nie oni to znajda
sie inni.

nie wiem, jakie stawki s± teraz, w pełni sezonu, ale ja szukaj±vc tynkarzy
wczesn± wiosn± miałem nawet tynkarza, który tynk tradycyjny gotów był kła¶ć
za 11zł/m2. Agregat wychodzi drożej, ale nawet z uwzględnieniem tego faktu
my¶lę, że wyżej 15zł to jest zdzierstwo.

J.





robercik-us

Posted: 18 Lip 2010 07:21:43




nie wiem, jakie stawki są teraz, w pełni sezonu, ale ja szukająvc
tynkarzy wczesną wiosną miałem nawet tynkarza, który tynk tradycyjny
gotów był kłaść za 11zł/m2. Agregat wychodzi drożej, ale nawet z
uwzględnieniem tego faktu myślę, że wyżej 15zł to jest zdzierstwo.

Mi właśnie chłopaki zrobili ręczne tynki.

Zrobili baaardzo elegancko - na gotowo. Teraz, jak zwiÄ…ĹĽÄ… i wyschnÄ…,
wystarczy je omieść, zagruntować i można malować.

Rozglądałem się za maszynowymi i jakoś drogo mi się wydawało - chcieli
po 23 do 25 zł/m2 z własnym materiałem. Mowa oczywiście o tynkach
mineralnych.

Zdecydowałem się na ekipę od tynków ręcznych. Uwinęli się w dziesięć
dni, zarzucili dokładnie 629 m2. Liczyli po 14 zł/m2 i mój materiał.
Razem wyszło mnie 8800 za robociznę i jakieś 2200 za materiał, czyli w
11 kzł się zmieściłem.

Ściany były równiutkie i dlatego kładli jakieś 10 - 12 mm na wszystkich
ścianach i sufitach. Materiału poszło mało :-), a maszynowe, to jakiś
kosmos... Chłopy mówiły, że robiąc maszynowo jest więcej strat na
materiale.
U mnie robili całkiem tradycyjnie - dwie palety wapna, tona cementu,
sześć kubików piasku szarego-ostrego na główną warstwę i ze trzy
żółtego-gładkiego na wierzchnią warstewkę. Zaprawę z żółtego przesiewali
przez gęste sito i zacierali gąbką. Dali też naroża, ale listew
prowadzących na ściany już nie dawali, bo stwierdzili, że nie potrzeba -
było prościutko, a jakby dali, to poszłoby więcej materiału. Wyszło
super bez ĹĽadnych tam knaufĂłw i innych wynalazkĂłw, a zdecydowanie taniej.

Ekipa zrobi mi teĹĽ wylewki, elewacje i inne drobniejsze prace przy domu.
Goście solidni :-))

pozdr.
robercik-us




amir

Posted: 18 Lip 2010 19:30:11




A jaki tynk, lekki, czy ciężki? (np. Knaufa MP75 czy 75L ?)
Bo te lekkie s± tańsze (i bardziej miękkie).

widzialem w workach napis
baumit i jakies worki knaufa
ale nie zwracalem uwagi na nic wiecej





amir

Posted: 18 Lip 2010 19:33:53



Zdecydowałem się na ekipę od tynków ręcznych. Uwinęli się w dziesięć
dni, zarzucili dokładnie 629 m2. Liczyli po 14 zł/m2 i mój materiał. Razem
wyszło mnie 8800 za robociznę i jakieś 2200 za materiał, czyli w 11 kzł
się zmieściłem.


no to miales naprawde taniÄ… i widac dobrÄ…

majac taka nie zastanawialbym sie.
u mnie wyszlo 860m2
i prawie 24k z wstawianiem parapetow+ obnizanie nadrprozy 4szt.

wszystko mieli swoje





Lagod

Posted: 19 Lip 2010 11:45:23




A jaki tynk, lekki, czy ciężki? (np. Knaufa MP75 czy 75L ?)
Bo te lekkie s± tańsze (i bardziej miękkie).

widzialem w workach napis
baumit i jakies worki knaufa
ale nie zwracalem uwagi na nic wiecej

Wykonawcy ¶ni± o takich inwestorach...




Twoja wypowiedĽ

Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  Insert URL  Email Link  Wył±cz BB code


Zanim wy¶lesz jak±¶ wiadomo¶ć z polskimi znakami, upewnij się czy kodowanie znaków w twojej przegl±darce to ISO-8859-2
 » Login  » Hasło 
 


© 2001-2014 Polityka Prywatno¶ci & cookies
elektronika + motoryzacja + graf + etna